Четверг, 10.07.2025, 18:21
Всё о политике
Главная | Каталог статей Добавить в закладки!
Меню сайта
Категории раздела
Новости БЮТ [537]
Новости Партии Регионов [127]
Новости организации "Фронт Перемен" [475]
Видео [4]
Новости Украины [138]
Наш опрос
Кого вы поддерживаете на президентских выборах?
Всего ответов: 946
Владельцам сайтов
Лучше получать по 1% от усилий 100 человек,
чем 100% только от своих собственных усилий.
J. Paul Getty
Тут могла быть Ваша реклама
Главная » Статьи » Новости Партии Регионов

Олександр Лавринович: Нинішній уряд є небезпечним для країни
Цього тижня Верховна Рада України провела своє останнє в 2009 році засідання. Можливо, робота склалася не так плідно, як того хотілося, проте на цій сесії український парламент таки працював, і багато рішень вдалося ухвалити саме завдяки конструктивній позиції Партії регіонів та Першого віце-спікера парламенту Олександра Лавриновича, який уже більше місяця виконує обов’язки головуючого на засіданнях. В інтерв’ю «Времени регионов» Олександр Володимирович розповів про головні підсумки парламентської сесії, хід виборчої кампанії і парламентські перспективи після обрання нового Президента України.

— Олександре Володимировичу, наскільки ефективною можна назвати роботу Верховної Ради України на цій сесії, яка припала на розпал виборчої кампанії?

— З моєї точки зору, незважаючи на високу температуру політичного життя і фактичний старт президентської виборчої кампанії, нинішня сесія Верховної Ради була достатньо успішною. Ухвалено низку важливих для країни рішень і забезпечено поточну нормотворчу діяльність.

— Що з реалізованого в сесійній залі, на вашу думку, є найважливішим?

— Найважливіше, що, попри протидію уряду і квазі-коаліції, яка ніби-то існує в парламенті, нам вдалося вирішити питання підвищення заробітних плат, пенсій та соціальних виплат громадянам України. Це - найбільший здобуток усієї Верховної Ради, оскільки рішення ухвалене серйозною більшістю депутатів і всупереч волі Кабміну.

— Але ж Тимошенко не поспішає виконувати цей закон! Як можна протидіяти цьому?

— Дуже погано, що конституційна модель України через маніпуляції в парламенті не дає можливості забезпечити реальну відповідальність уряду за невиконання законів. Для Кабінету Міністрів як вищого органу виконавчої влади єдиною відповідальністю є відставка. До іншої відповідальності Кабмін притягнути неможливо. В нинішній ситуації, коли юридично в парламенті немає коаліції і немає можливості створити іншу, уряд є безвідповідальним та небезпечним для своєї країни.

Єдиним виходом і покаранням для Кабміну є чергові вибори парламенту. Це можливо після зміни глави держави. Тоді або буде ухвалене рішення всередині парламенту про формування нової коаліції, що є мало імовірним, або вже новий склад парламенту сформує нову коаліцію і звільнить уряд. Крім цього, тоді обов’язково треба буде змінювати Конституцію держави, яку дуже понівечили в грудні 2004 року.

— Що з важливого для України, запланованого на цю сесію, не вдалося втілити в життя? Наприклад, говорять про провал судової реформи...

— Є дуже багато питань, які потребували уваги парламенту. Ви правильно сформулювали проблему судової реформи. Достатньо довго у нас не вирішується питання, якою має бути судова система України. Ми досі маємо незавершену її структуру. У нас безпрецедентна ситуація — закон не визначає, який державний орган і згідно якої процедури призначає суддів на адміністративні посади в судах. Ми, мабуть, єдина країна, в якій є відповідь на питання, хто не має права призначати, але не вказано, хто має. Адже після двох рішень Конституційного Суду (перше — від 2007 року, й друге - ухвалене нещодавно) ми знаємо, що Президент України та Рада суддів України не мають права призначати служителів Феміди на адміністративні посади. Хто це має здійснювати, треба визначити законом, і ніхто, крім Верховної Ради, цього не зробить. Ми намагалися в парламенті втілити в життя судову реформу, але безуспішно.

— Ви — співавтор Закону «Про вибори Президента України». Було багато розмов про необхідність його зміни. Вони дійсно були потрібні?

— Справжнє досягнення Верховної Ради полягає в тому, що жодних змін у виборче законодавство не внесено. На початку сесії ми ухвалили збалансований закон, який ще до старту виборчої кампанії був погоджений двома головними суперниками на виборах. Коли ж Юлія Тимошенко побачила, що в неї, м’яко кажучи, є великі проблеми з шансами отримати підтримку громадян України, склалася ситуація з необхідністю внесення змін до закону. Але вони передбачали дестабілізацію в роботі органів, що забезпечують організацію виборчої кампанії, й введення норм, які дадуть можливість зірвати волевиявлення громадян або відкоригувати голосування. Цього не сталося, ми маємо ухвалений нормальний закон. Це — найкраще з можливих рішень, які могли бути. За цим законом можна провести чесні і прозорі вибори.

— Знову запанувала думка про можливість зриву виборів через суди. Наскільки це реально?

— Чинний закон таких можливостей не дає. Крапка. Все інше — розмови.

— Багато ваших колег-політиків з Партії регіонів і не тільки стурбовані можливістю маніпуляцій і кажуть про підготовку до фальсифікацій з боку опонентів. Чи маєте кричущі факти такої підготовки, і як цьому можна протидіяти?

— Факти підготовки до виборчих маніпуляцій уже не раз озвучувалися моїми колегами. Це переважно стосується роботи з Реєстром виборців. Але ми готові до будь-яких дій. У нас є достойна відсіч усім, хто буде намагатися фальсифікувати результати виборів. Всі проблеми, які ми виявляємо, вчасно і чітко вирішуються. Бажання фальсифікувати вибори у когось із опонентів може бути, але довести наміри до завершення ми їм не дамо.

— Яка роль Верховної Ради в протидії фальсифікаціям?

— Найголовніша роль уже виконана — ми ухвалили дієвий закон про вибори.

— Актуалізувалося питання фінансування проведення виборів. Бюджет на 2010 рік не ухвалений і незрозуміло, за які кошти проводити голосування. Ви бачите в цьому проблему?

— Левова частка коштів на вибори передбачена в бюджеті 2009 року. Саме ними має бути оплачено проведення голосування. Зараз найбільша проблема полягає в тому, що уряд перерахував тільки 1% з передбачених Центральній виборчій комісії коштів із нинішнього бюджету. Ці гроші просто крадуться з Єдиного казначейського рахунку і використовуються на виборчу кампанію прем’єр-міністра. Проблем із фінансуванням виборів в наступному році не існує, потрібно тільки виконувати державний бюджет поточного року. А потім, відповідно до Бюджетного кодексу, буде ухвалюватися рішення щодо другої частини фінансування.

— Чи можливі якісь проблеми зі встановленням результатів виборів через невиділення урядом коштів?

— Я сподіваюся, цього не буде. Це питання стосується кожного громадянина України. Протидія проведенню виборів ставить виклик перед усім світом. Розуміння цього має зупинити тих, хто має відчуття, що публічний політичний суїцид влаштовувати не треба.

— Як ви ставитеся до можливості невизнання Юлією Тимошенко своєї поразки на виборах і збиранням «майданів»? Чи може це знову вплинути на те, хто стане Президентом України?

— Такий сценарій нереальний. Повторення історії 2004 року не буде. Обраний громадянами України президент набуде своїх повноважень вчасно. Кандидатка, яка вибори програє, не зможе цього змінити.

— Наскільки імовірною є можливість проведення дострокових виборів Верховної Ради, коли президентом стане Віктор Янукович?

— Є два варіанти розвитку подій. Малоімовірний — це формування нової коаліції нинішніми парламентськими фракціями. Більш імовірний сценарій — дострокове припинення повноважень парламенту через відсутність коаліції.

— Чи будуть достатні умови для нових виборів? А якщо нинішня коаліція не розпадеться?

— Не може розпастися те, чого і так не існує. У Верховній Раді немає жодного документу, який би засвідчував рішення депутатських фракцій і 226 народних депутатів про створення коаліції. Таких документів у парламенті не існує. У президента Януковича будуть всі конституційні повноваження оголошувати дострокові вибори Верховної Ради.

— Реально провести дострокові вибори до парламенту одночасно з виборами місцевих органів влади 30 травня 2010 року?

— З юридичної точки зору, не буде жодних проблем. Можливі тільки ускладнення через фінансування, тому треба буде передбачити в бюджеті додаткові кошти. Інших перешкод я не бачу.

Розмовляв Віталій Маслюк

Источник: http://www.partyofregions.org.ua/contrprop/resonance/4b334432d1675/


Категория: Новости Партии Регионов | Добавил: Journalist (27.12.2009)
Просмотров: 474 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Помогите сайту
U268896420072
R376230495561
Z352648267251
Пользовательского поиска
Реклама
Copyright MyCorp © 2025 Сайт управляется системой uCoz